среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Романската полиција донираше осум тони хуманитарна помош за поплавените

policija

Поврзани вести

Синдикатот на романската полиција во Црвениот крст во Ваљево доставил осум тони хуманитарна помош.

„Со колегите од Романија ги посетивме најзагрозените подрачја и ги доопремивме со помош оние на кои им беше најпотребна. Се заблагодаривме на Синдикатот на романската полиција кој се приклучи во големата хуманитарна акција. Исто така горди сме на сите членови на Независниот синдикат на полицијата кои не престануваат да преземаат активности за помош на оние на кои им е најпотребна,“ изјави Велимир Лукиќ од синдикатот во Србија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести