петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Ромеро откри на кого ја посвети победата над Холандија

ROMERO POSVETI POBEDATA

Поврзани вести

Најзаслужниот за пласманот во финалниот натпревар, репрезентативниот голман на Аргентина, Серхио Ромеро, откри на кого им ја посветува победата во полуфиналниот дуел против селекцијата на Холандија.

Резервниот голман на францускиот прволигаш прво го одбрани уадрот на централниот дефанзивец на Астон Вила, Рон Влар, а потоа излезе како победник и во дуелот со искусниот играч за врска, Весли Снајдер.

„Пеналите се на среќа. Бев подготвен за триумф и се радував кога се беше добро. Ќе уживаме во овој подвиг за пофалба. Победата пред се им ја посветувам на мама и жена ми. Уживајте како досега, овој меч е наш, ќе биде одлично“, изјави Ромеро.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести