вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Ромуло е најновата желба на Брендон Роџерс

romulo

Поврзани вести

Откако ја загуби трката по потписот на египетскиот интернационалец од редовите на Базел, Мохамед Салах кој во следните неколку дена ќе биде претставен како најнова аквизиција на Челзи, менаџерот на Ливерпул, Брендон Роџерс своето внимание го насочи кон бразилскиот интернационалец од редовите на Спартак (М), Ромуло.

Англиските медиуми потврдија дека челниците на Ливерпул пред неколку часа испратиле официјална понуда за одличниот играч за врска вредна околу седум милиони фунти што е за три милиони фунти помала од таа што ја очекуваат раководните лица на рускиот прволигаш.

Доколку се пресели на „Енфилд”, Ромуло ќе има за задача прво да го замени својот сонародник Лукас Леива кој се повреди на последниот првенствен натпревар против Астон Вила и нема да биде во комбинација за настап во следните четри недели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести