понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ронадло: Заминуваме со подигнати глави

RONALDO PODIGNATI GLAVI

Поврзани вести

За репрезентацијата на Португалија, мундијалската авантура зврши веќе во групната фаза, но најголемата ѕвезда во тимот, најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо е убеден дека може дома да се врати со подигната глава иако не е исполнета првата зацртана цел, пласман во 1/8 финалната рунда.

„Заслуживме повеќе, но тоа е фудбалот. Заминуваме со подигнати глави. Знаевме дека мора да постигнеме три гола и да го чекаме резултатот од дуелот на САД и Германија. Но, ете не можевме да дадеме голови, и среќата не не посака“, изјави фудбалерот на Реал (М).

Португалија забележа минимален триумф од 2:1 во последниот натпревар од групната фазам дуелот против селекцијата на Гана, а поради подбра гол разлика, пласман во следната рунда обезбедија репрезентативците на САД.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести