Магазин

Роналдињо се гали со Мис Бразил

Роналдињо се гали со Мис Бразил

Не само на фудбалскиот терен, легендардниот репрезентативец на Бразил, Роналдињо запиша уште еден голем успех но сега на приватно поле.

Најголемата ѕвезда во дресот на бразилскиот прволигаш Атлетико Минеиро се пофали дека има нова девојка и дека станува збор за носителот на престижната титула “Мис Бразил 2013”, Жаклин де Оливеира.