недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Роналдињо се гали со Мис Бразил

ribata na ronaldinho

Поврзани вести

Не само на фудбалскиот терен, легендардниот репрезентативец на Бразил, Роналдињо запиша уште еден голем успех но сега на приватно поле.

Најголемата ѕвезда во дресот на бразилскиот прволигаш Атлетико Минеиро се пофали дека има нова девојка и дека станува збор за носителот на престижната титула “Мис Бразил 2013”, Жаклин де Оливеира.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести