четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Роналдо: 100 отсто подготвен за дуелот против Германија

Најдобриот фудбалер на денешницата, репрезентативецот на Португалија, Кристијано Роналдо потврди дека ќе биде 100 отсто подготвен за првиот натпревар од групната фаза, дуелот против директниот ривал за првата позиција во групата „Г”, националниот тим на Германија.

RONALDO 100% POGOTVEN

Последни вести

Најдобриот фудбалер на денешницата, репрезентативецот на Португалија, Кристијано Роналдо потврди дека ќе биде 100 отсто подготвен за првиот натпревар од групната фаза, дуелот против директниот ривал за првата позиција во групата „Г”, националниот тим на Германија.

„Тренирам без никакви проблеми, не чуствувам никаква болка. Ги слушам советите на репрезентативниот доктор. Има голем напредок кога е во прашање мојата здравствена состојба. Се чуствувам се подобро и подобро. Убеден сум дека ќе бидам 100 отсто поготвен за дуелот против Германија, подготвен и психички и физички. Нема место за паника. Одлично ја познаваме репрезентацијата на Германија, игравме против нив на ЕП 2012. И Германија знае се за Португалија. Имаат фантастичен тим, со право се фаворити за победничкиот пехар. Ќе ни биде многу тешко”, изјави ѕвездата на Реал (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести