петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Роналдо би го чинел Јунајтед 200 милиони фунти

ronaldo-500

Поврзани вести

Фудбалскиот клуб Манчестер Јунајтед ќе мора да плати 200 милиони фунти, доколку сака на „Олд Трафорд“ да го врати Кристијано Роналдо.

Како што пишува „Дејли Мирор“, Манчестер Јунајтед е единствениот клуб кој е подготвен да издвои голема сума на пари, додека од трката за услугите на Португалецот испаднале Манчестер Сити, Челзи и ПСЖ.

Во вкупната сума се пресметани обештетувањето и неделните примања на основа на плати.

Истиот весник наведува дека Јунајтед би можел да си дозволи таков луксуз особено по потпишувањето на договорот со „Адидас“ кој стапува на сцена од летото 2015-та година.

Сепак, се ќе зависи од исходот оваа сезона и резултатите на тимот на Луј ван Гал, кои засега не се ветувачки.

Роналдо често пати изјавуваше дека најдобрите години од кариерата ги минал во англискиот тим, за кој одиграл 229 натпревари и постигнал 118 голови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести