петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Роналдо: Ди Мариа ја заслужи 7-ката во Манчестер

manchester-500

Последни вести

Најдобриот фудбалер во Европа и во светот, Кристијано Роналдо, изјави дека му пожелува среќа на Анхел Ди Марија на „Олд Трафорд“.

Фудбалскиот репрезентативец на Аргентина се пресели од Реал Мадрид во Манчестер Јунајтед за 60 милиони фунти, што е рекорд во англиското фудбалско првенство.

„Тоа е добро за Анхел, Манчестер Јунајтед е меѓу нанјквалитетните клубови на светот. Ќе бидат одлични заедно и муму пожелувам среќа. Тој го заслужува тоа, бидејќи е врвен фудбалер“, вели Португалецот.

Роналдо и беше дел од составот на славниот клуб и постигна одлични успеси со тимот.

„Седумката на Јунајтед носи одговорност, како и да е, тој ќе биде одличен“, заклучи искусниот Роналдо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести