среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Роналдо го елиминира Атлетико (М) но доби запалка во глава

ronaldo eliminira

Поврзани вести

Со стил, со нова победа од 2:0, но сега на „Винсенте Калдерон”, фудбалерите на Реал (М) обезбедија пласман во финалниот натпревар од годинашното издание на Купот на Шпанија.

Најзаслужен за новата победа над градскиот ривал Атлетико (М) е португалскиот интернационалец Кристијано Роналдо кој двата удара од белата точка ги претвори во сигурен погодок.

На крајот од првото полувреме, на патот кон соблекувалната, Роналдо беше погоден со запалка во глава но тренерот на Реал (М), Карло Анчелоти потврди дека се е во ред со Португалецот и дека не станува збор за некаква сериозна повреда.

„Беше погоден со запалка, но се е во ред со Роналдо. Не станува збор за некаква потешка повреда. Одлично се чуствува. Нема да сокријам дека трофејот во Ккупот на Шпанија е на последно место кога се во прашање пехарите кои сакаме да ги освоиме во актуелната сезона. Нормално дека пред Купот на Шпанија е Лигата на шампиони и шпанската Примера дивизион”, изјави трофејниот италијански стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести