недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Роналдо и Зидан во борба против сиромаштијата

spektakl

Поврзани вести

Бразилецот Роналдо и Зинедин Зидан повторно заиграа во ист тим, овој пат за хуманитарни цели.

Зинедин Зидан и Роналдо организираа хуманитарен меч во борба против сиромаштијата, а ѕвездите во нивниот тим ги бираа самите, додека на спротивната страна беа ѕвездите на францускиот тим Сент Етјен.

Бразилецот Роналдо и со неколку килограми повеќе покажа мајсторија и потсети на неговите најдобри денови. Тој постигна три гола, а во листата на стрелците се запишаа Трезеге, Седорф, Обамејанг. Мечот заврши со резултат 7:9 во корист на ѕвездите на Сент Етјен.

Најчитани вести