вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Роналдо ја мерка мрежата на Гана

RONALDO MERKA GANA

Последни вести

Во многу полоша ситуација се преостанатите две репрезентации кои се натпреваруваат во групата “Г”, Португалија и Гана.

И двете репрезентации имаат обврска да слават во меѓусебниот дуел, но и евентуалната победа може да се покаже како пирова доколку другиот натпревар во групата “Г”, пресметката помеѓу репрезентациите на САД и Германија заврши без победник.

“Најважно од се е ние да бидеме целосно фокусирани на нашиот натпревар, на дуелот против Гана. Искрено, за мене не е важно како ќе заврши дуелот помеѓу САД и Германија. Не сакам да се замарам со тие теории на завера, дека тој натпревар ќе заврши нерешено. Гана е противник кој заслужува максимален респект, а тоа го покажаа на претходниот натпревар. И се спротиставија на Германија, малку фалеше да ги освојат сите три бода. Ова е вистинскиот момент да го покажеме нашето вистинско лице. Прво да ги освоиме трите бода, потоа ќе видиме дали истите се доволни за пласман во следната рунда”, изјави селекторот на Португалија, Пауло Бенто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести