петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Роналдо како јагода го доживува пехарот во ЛШ

ronaldo

Поврзани вести

Португалскиот интернационалец, Кристијано Роналдо, е последниот фудбалер на шпанскиот гигант Реал (М), кој јавно призна дека сите кои директно или индиректно се поврзани со „кралскиот клуб”, се опседнати со јубилејната десетта титула во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони. 

„Да се освои јубилејната, десетта титула во Лигата на шампиони и тоа во Португалија, на стадионот „Луж” е исто како да се стави јагода на врвот од тортата. Сите кои се поврзани со Реал (М), без разлика дали директно или индиректно се опседнати со титулата во ЛШ. Тој трофеј додатно не мотивира. Ќе дадеме се од себе, ќе направиме се што е во наша моќ за да славиме во ова натпреварување”, изјави Роналдо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести