петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Роналдо ќе го прави син му фудбалер

ronaldo-500

Поврзани вести

Најдобриот фудбалер на светот, Роналдо, изјави дека ќе биде пресреќен ако син му го одбере овој одличен спорт.„Тоа ќе биде добро, а може да работи што било. Желба ми е да е фудбалер, како и да е, тој е најважен“, вели фудбалскиот репрезентативец на Португалија за медиумите од Англија.

Роналдо е татко од 2010-та година, како и да е мајката на млиот Кристијано е анонимна.

Португалецот нагласи дека ако одбере, син му ќе може да биде и со биолошката мајка.

Асот на Реал Мадрид го доведе малиот Кристијано од Соединетите Американски Држави.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести