вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

ВИДЕО: Роналдо го купи станот на Кристијан Греј

Станот, според дел од медиумите е со најдобриот можен поглед врз Менхетен и Централ Парк, а за ова најново задоволство, Роналдо потроши само 18, 5 милиони долари.

ronaldo-stan-naslovna

Поврзани вести

Роналдо го купи станот на Кристијан Греј од „Педесет нијанси сива“. Занимливо, но новиот стан во Њујорк кој веќе е сопственост на славниот фудбалер послужил како инспирација за станот на Кристијан Греј од филмот „Педесет нијанси сива“.

Португалскиот репрезентативец и играч на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, кој во моментов е најплатениот фудбалер во светот, познат е по неговиот истенчен вкус. Тој ја сака модата и убавите жени и воопшто се што е убаво.

Роналдо го купи станот на Кристијан Греј од „Педесет нијанси сива“

Роналдо го купи станот на Кристијан Греј од „Педесет нијанси сива“

Покрај тоа што има своја линија на долна облека која редовно е проследена со занимливи фотографии од кои на припадничките на понежниот пол им застанува здивот и покрај тоа што на пријателот за свадба му подари остров во Грција, сега се одлучи и себе си да се „почести“ со стан во Њујорк.

Станот, според дел од медиумите е со најдобриот можен поглед врз Менхетен и Централ Парк, а за ова најново задоволство, Роналдо потроши само 18, 5 милиони долари.

Станот е на површина од 230 метри квадратни а располага со три спални соби и три тоалети. Исполнет е со луксузен мебел и детали, а се наоѓа во Трамп кулата.

Најчитани вести