четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Роналдо откри зошто нема никаква тетоважа на него

armani jeans. CR .so cial itelife.c elebu zz.c om 4

Поврзани вести

Португалската фудбалска ѕвезда, Кристијано Роналдо, пред неколку дена го воодушеви светот со промената на фризура за да личи на детето кое е оперирано од тумор на мозокот.

Роналдо ги платил сите трошоци за операција, а додека не се знаеше причината за промената на фрузурата, неговиот имиџ од страна на медиумите беше критикуван.

Cristiano-Ronaldo-5

Исто така, откривен е и уште еден детал за португалецот кој многумина го доживуваат како умислена и арогантна личност. Имено, тој на своето тело нема ниедна тетоважа што е необично со обзир на трендот меѓу спортските ѕвезди кој владее за тетовирање.

„Немам тетоважи бидејќи често донирам крв. Најмалку два пати годишно“, вели Роналдо.

Cristiano-Ronaldo-Model-Fashion-Wallpaper-PC

Во многу земји како мерка за безбедност и превенција од ширење на болести како што е хепатитот, по изработката на тетоважа забрането е да се донира крв во период од 6 месеци до една година. Ова е главната причина зошто Роналдо го избегнува тетовирањето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести