понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Роналдо потврди дека ќе игра против Атлетико Мадрид

ddd

Последни вести

Најголемата ѕвезда во дресот на шпанскиот гигант Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ги израдува најверните фанови на “кралскиот клуб” со изјавата дека сигурно ќе настапи на саботниот финален натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

“Сабота? Сигурно дека ќе бидам подготвен за игра. Во овој момент не сум 100% подготвен, но сигурно ќе играм против Атлетико Мадрид. Цела година работиме напорно за да избориме пласман во финалниот натпревар. Реал Мадрид секогаш е во игра за најважните трофеии на клупската сцена. Нормално дека и моето тело има некаков проблем, не е лесно да се игра секоја недела, а понекогаш и двапати во една недела. Јас потпишав за Реал Мадрид со намера да ги освојам најважните трофеии. Среќен сум што ќе го одиграм првиот финален натпревар во дресот на Реал Мадрид”, изјави португалскиот интернационалец.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести