четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Роналдо сигурно не игра против Барселона

ronaldo ne igra protiv barsa

Поврзани вести

Раководните лица на Реал Мадрид, најпосле собраа храброст да потврдат дека повредата на најголемата ѕвезда, Кристијано Роналдо е од посериозна природа и дека нема да биде во комбинација за финалниот натпревар од Купот на Шпанија кој се игра на 16 април.

„Последниот лекарски тест покажа дека Роналдо има повреда на левиот бутен мускул. Роналдо веќе го започна процесот на рехабилитација но нема да биде во комбинација за следниот првенствен дуел и нема да биде во комбинација за финалниот натпревар од Купот на Шпанија”, изјави клупскиот доктор на „кралскиот клуб”.

Шпанските медиуми се убедени дека португалскиот интернационалец ќе одмара во следните 15 дена и најверојатно ќе го пропушти првиот полуфинален натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести