четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Роналдо тренира со полн интензитет

RONALDO TRENIRA SO POLN

Поврзани вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Португалија, Пауло Бенто, потврди дека има голем, позитивен напредок кога е во прашање здравствената состојба на најголемата ѕвезда во неговиот тим, Кристијано Роналдо, а најзаслужен за таквата позитивна вест е медицинскиот тим на Португалија.

„Јас, 100 отсто имам доверба во медицинскиот тим на Португалија. Сите сме задоволни, има голем напредок, и тоа позитивен кога е во прашање здравствената состојба на Кристијано Роналдо. Сите фудбалери, освен Бето, тренираат со полн интензитет. Целиот тренинг го одработија и Пепе и Меирелеш. За мене, секогаш на прво место ќе биде здравјето на фудбалерите. Пепе, Меирелеш и Роналдо се жалеа на сосема различни повреди, но Меирелеш мораше да игра повреден до крајот на изминатата сезона. Роналдо пак играше со болка во финалниот натпревар од Лигата на шампиони, а Пепе се повреди пред финалниот натпревар во ЛШ. Убеден сум дека нивните повреди ќе бидат санирани пред стартот на првиот натпревар од групната фаза”, изјави Бенто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести