понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Роналдо во Неимар го пронајде својот наследник

ronaldo i neimar

Поврзани вести

Легендарниот репрезентативец на Бразил, Луис Назарио де Лима Роналдо е убеден дека неговиот сонародник, последната милионска аквизиција на каталонскиот гигант Барселона, Неимар, ќе испише неколку нови страници во бразилската фудбалска историја.

„Нема бегање од тој факт дека Неимар е фантастичен фудбалер. Јас сум убеден дека Неимар ќе биде запаметен како еден од најдобрите фудбалери во бразилската фудбалска историја. Неимар е на вистинската патека. Харизматичен фудбалер кој целосно е фокусиран на својот клуб и на репрезентацијата. Неимар е решен да успее и ќе успее”, изјави Роналдо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести