среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Рондо ја скрши раката

rondo-500

Последни вести

Бостон Селтикс ќе биде ослабен на почетокот на новата сезона поради повредата на својот прв плеј.

Ражон Рондо паднал во својата куќа, а последица на тоа е скрешна рака поради што ќе мора на операција, пренесува ЕСПН.

Луцидниот плејмејкер поради тоа ќе мора да паузира од шест до осум недела според лекарските проценки.

Рондо во новата сезона која претстои треба да биде еден од главните играчи на Селтикси. На почетокот на сезоната најтрофејниот НБА клуб ќе мора без него.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести