Спорт

Рондо ја скрши раката

Рондо ја скрши раката

Бостон Селтикс ќе биде ослабен на почетокот на новата сезона поради повредата на својот прв плеј.

Ражон Рондо паднал во својата куќа, а последица на тоа е скрешна рака поради што ќе мора на операција, пренесува ЕСПН.

Луцидниот плејмејкер поради тоа ќе мора да паузира од шест до осум недела според лекарските проценки.

Рондо во новата сезона која претстои треба да биде еден од главните играчи на Селтикси. На почетокот на сезоната најтрофејниот НБА клуб ќе мора без него.