среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Росел ќе го направи Меси најскапо платен фудбалер на денешницата

messi najplaten

Поврзани вести

Освен што ја повтори веќе дадената изјава дека додека е претседател на каталонскиот гигант Барселона, Лионел Меси нема да замине од “Ноу Камп”, првиот човек на актуелниот шампион на Шпанија, Сандро Росел изјави дека аргентинскиот интернационалец заслужува да биде најскапо платен фудбалер на денешницата.

„Искрено, до сега не сме разговарале со Меси околу можното продолжување на соработката. Нема преговори за нов договор, но можам да потврдам дека вратата од мојата канцеларија секогаш е отворена. Меси мора да биде најскапо платениот фудбалер на денешницата затоа што станува збор за најдобриот фудбалер на денешницата”, изјави Росел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести