вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Росел ќе поднесе оставка поради случајот „Неимар”

rosel slucaj neimar

Поврзани вести

Портпаролот на каталонскиот гигант Барселона пред неколку минути потврди дека за 18:00 часот е закажан вонреден состанок во клупските простории на „Ноу Камп“, а шпанските медиуми се убедени дека голема е веројатноста дека актуелниот претседател, Сандро Росел ќе поднесе неотповиклива оставка.

Во изминатите неколку недели, претседателот на Барса е во центартот на фудбалското внимание поради големиот скандал со трансферот на бразилскиот интернационалец, Неимар.

Иако, откако беше договорен трансферот на Неимар, Росел изјави дека Барселона има платено 57 мил. евра за неговото обештетување, шпанските и бразилските медиуми открија дека Росел не ја кажува вистината и дека каталонскиот гигант има платено рекордни 97 мил. евра за услугите на репрезентативецот на Бразил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести