понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Федерер во финале со Цонга на Мастерсот во Торонто

federer1008

Поврзани вести

Роже Федерер обезбеди уште една борба за титула откако синоќа во полуфиналниот дуел на Мастерсот во Торонто го победи со 2:0(6:3,6:4) шпнаскиот тенисер кој е атипично подобар на тврда подлога отколку на земја, Фелицијано Лопез.

Противник на Федерер во финалето ќе му биде Жо Вилфрид Цонга кој во другиот полуфинален дуел беше подобар од бугарскиот тенисер Григор Димитров и ќе игра во своето трето мастерс финале.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести