петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

РСБСП донираше за поплавените семејства

rsbsp-1-640x356

Последни вести

РСБСП донесе одлука со која во голема мера ќе им се помогне на семејствата чии домови беа поплавени при невремето од минатиот викенд.

Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот на патиштата на својата денешна седница донесе одлука 150 илјади денари од својот буџет да донира за помош на семејствата и подрачјата кои беа погодени од невремето во Скопје

Најчитани вести