понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Рубенс Муратовски новиот уметничко- програмски раководител на Драмски

rubens muratovski

Поврзани вести

Актерот Рубенс Муратовски, од први овој месец, е уметничко- програмски раководител на Драмски театар Скопје. Неговиот мандат ќе трае четири години.

Муратовски го наследува досегашниот уметнички раководител, Зоран Љутков, кој од функцијата се повлече од лични причини. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести