среда, 22 март 2017  |  Вести денес: 45

Рудар од „Сивец“ во животна опасност по пад од скеле

рудник

Последни вести

Вработен во прилепскиот рудник „Сивец“ е во животна опасност откако паднал од скеле, соопшти денеска МВР.

Педесет и четиригодишниот С.Д. паднал вчера околу 13 часот при што се здобил со повреди во пределот на главата и телото.

Тој е пренесен во Ургентен центар-Скопје и е во животна опасност. Се преземаат мерки за утврдување на причините за падот и за целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести