среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Рударска несреќа во Турција, еден загинат

rudari1

Последни вести

Еден работник загина денеска при уривање во рудник за јаглен во округот Зонгулдак, во северниот дел на Турција.

Спасувачки екипи се испратени на местото на несреќата во рудникот. Еден 43-годишен работник загинал на самото место.

Причините за несреќата се уште не се познати.

 

Најчитани вести