сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Румениге го утепа од фалење Левандовски

Извршниот директор на се уште актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн Минхен, Карл-Хаинц Румениге јавно ја пофали првата летна аквизиција, полскиот интернационалец Роберт Левандовски кој до пред неколку дена го носеше дресот на најголемиот ривал, Борусија од Дортмунд.

RUMENIGE GO UTEPA

Последни вести

Извршниот директор на се уште актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн Минхен, Карл-Хаинц Румениге јавно ја пофали првата летна аквизиција, полскиот интернационалец Роберт Левандовски кој до пред неколку дена го носеше дресот на најголемиот ривал, Борусија од Дортмунд.

„Роберт е напаѓач од светска класа и знам дека најверните фанови на Баерн Минхен со нетрпение го очекуваат дебито на репрезентативецот на Полска. Постигна многу погодоци како напаѓач на Борусија од Дортмунд, но многу е корисен за целиот тим, секогаш им помага на дефанзивците, на играчите за врска. Имам информација дека е вистински професионалец. Уубеден сум дека многу брзо ќе се адаптира на новата клупска сезона, убеден сум дека ќе ужива на „Алианс Арена”. Баерн е идеална средина за Роберт Левандовски”, изјави Румениге.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести