недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Руни најави крај на баварската доминација во ЛШ

runi kraj bavarska dominacija

Поврзани вести

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни додатно ја подгреа атмосферата пред вечерашниот реванш 1/4 финален натпревар од Лигата на шампиони со изјавата дека англискиот премиерлигаш може да стави крај на големата доминација на германскиот бундеслигаш Баерн (М).

„Јас верувам, моите соиграчи веруваат дека можеме да обезбедиме пласман во полуфиналната рунда од Лигата на шампиони. Доволно сме квалитетни имаме доволно добри фудбалери. Ќе ни биде многу тешко, Баерн (М) и Барселона според мене се најдобрите два тима во ова натпреварување. Мора да одиграме без грешка, совршено, да бидеме фокусирани од првата до последната минута. Подготвени сме за овој голем предизвик, сигурно ќе имаме и голема подршка од најверните фанови. Го играме можеби најважниот натпревар во актуелната сезона”, изјави репрезентативецот на Англија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести