сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Руни: Ова е најдобриот тим на Англија

Репрезентативецот на Англија, Вејн Руни е убеден дека ова е најдобриот тим на „Гордиот Албион” во последните 10 години.

RUNI NAJDOBRIOT TIM ANGLIJA

Последни вести

Репрезентативецот на Англија, Вејн Руни е убеден дека ова е најдобриот тим на „Гордиот Албион” во последните 10 години.

„Според мене, ова е најдобриот тим на Англија во последните 10 години. Ова е најдобриот тим откако јас сум репрезентативец на Англија. Имаме само една слаба точка. Има многу фудбалери кои го немаат потребното искуство, кои не настапиле на некој претходен Мундијал. Тешко дека некој може да предвиди што ќе направи Англија во Бразил и затоа јас сум многу возбуден. Искрено, не знам како ќе одиграме во групната фаза, можно е да имаме големо влијание врз целиот турнир, да обезбедиме пласман во финалниот натпревар и да бидеме најголемо изненадување”, изјави напаѓачот на Манчестер Јунајтед.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести