сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Руни прифати неделна заработувачка од 300 илјади фунти

runi prifati plata

Поврзани вести

Со потпишувањето на новиот, четиригодишен договор, репрезентативецот на Англија, Вејн Руни, стави крај на сите дилеми кога е во прашање неговата иднина во дресот на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед.

Брзоногиот напаѓач го потпиша понудениот договор откако клупските челници му ветија рекордна неделна плата од 300 илјади фунти со што го направија најскапо платен фудбалер на Островот.

„Се одлучив, сакам да останам на “Олд Трафорд. Уште малку и точно 10 години ќе бидам дел од овој голем клуб. Ми се исполнија сите очекувања кои ги имав откако го потпишав првиот договор со Манчестер Јјунајтед. Освоив се што можев да освојам и играв покрај најдобрите фудбалери на денешницата. Сега имам статус на сениор и среќен сум што можам да им помогнам на помладите фудбалери,“ изјави Руни.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести