понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Руни сака да биде новиот капитен на Манчестер Јунајтед

rrr

Последни вести

Брзоногиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни призна дека сака да биде именуван за нов капитен на “црвените ѓаволи” и дека сака под негово воство Јунајтед да ја освои шампионската титула во англиската Премиер лига.

Името на новиот капитен ќе биде познато за неколку дена, но англиските медиуми се убедени дека капитенската летна ќе му биде дадена на холандскиот интернационалец Робин ван Перси кој важи за миленик на новиот предводник на Манчестер Јунајтед, Луи ван Гал.

“Нормално дека можеме да ја освоиме шампионската титула во новата клупска сезона. Свесни сме дека одигравме многу лошо во изминатата сезона, но сега сме убедени дека можеме да освоиме нова шампионска титула. Веруваме во таков успех. Нормално дека сум заинтересиран за капитенската трака, но менаџерот го има последниот збор. Ван Гал ќе одлучи кој ќе биде новиот капитен на Манчестер Јунајтед. Прво сака да поработи со сите фудбалери, потоа ќе донесе конечна одлука. Мислам дека конечната одлука ќе биде донесена за неколку недели”, изјави репрезентативецот на Англија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести