петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Руни сака со контра да го елиминира Баерн Минхен

„Ќе ја спасиме цела сезона, ќе останеме во ќивот, ќе гледаме само напред“.

runi kontra baern

Поврзани вести

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни откри се што треба да направи актуелниот шампион на Англија на реванш 1/4 финалниот натпревар од Лигата на шампиони, за да ја исполни зацртаната цел, елиминација на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн Минхен.

“Сите сме свесни, знаеме од колкаво значење е елиминацијата на Баерн Минхен. Ќе ја спасиме цела сезона, ќе останеме во живот, ќе гледаме само напред. Не сакам да покажам некаков знак на непочитување, но Баер од Леверкузен е далеку зад Баерн Минхен. Знаеме дека Баерн Минхен ќе има целосна контрола врз топката, дека ќе доминира на средината. Ние мора да бидеме совршени во сите дефанзивни задачи, а контрата мора да биде главното оружје на Манчестер Јунајтед”, изјави репрезентативецот на Англија.

Англискиот премиерлигаш има обврска да постигне најмалку еден погодок на реванш дуелот во Минхен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести