недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Руни во јуни се сели на Стемфорд Бриџ

Руни ќе се пресели на „Стемфорд бриџ“

runi celzi

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо и понатаму не се откажува од намерата да ги осигура услугите на брзоногиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни.

Англиските медиуми повторно ја форсираат приказната дека Руни на крајот од актуелната сезона ќе се пресели на „Стемфорд Бриџ”, а во следните неколку месеци двата клуба мора да најдат заеднички јазик околу обештетувањето.

Трофејниот португалски стручњак е свесен дека Јунајтед ќе побара околу 35 милиони евра за услугите на 28-годишниот напаѓач, но таквото обештетување може драстично да биде намалено доколку “црвените ѓаволи” на крајот од актуелната сезона не обезбедат пласман во групната фаза од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести