петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Рунтевски во посета на кланица во Кавадаречко

dejan runtevski

Поврзани вести

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство Дејан Рунтевски, утре, ќе ја посети кланицата „Серта” во Кавадарци и ќе оствари работна средба со менаџерскиот тим.

Целта на посетата е согледување на состојбата со извозот на јагнешко месо во предвелигденскиот извозен шпиц.

Првиот човек на Агенцијата за храна и ветеринарство утре ќе оставри работна средба и со ветеринарните станици од овој регион, како и со неколку оператори со храна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести