четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Русија бара вонредна седница на ОН поради ситуацијата во Украина

slavjansk

Поврзани вести

Алексиј Зајчев, првиот човек на руската мисија при Светската организација изјави дека Русија ќе бара вонредно отворено заседание на Советот за безбедност на ОН поради „казнените операции“ на киевските власти на југоистокот на Украина.

Украинските сили за безбедност утринава започнаа специјална операција во Славјанск, каде  загинаа три лица- двајца украински војници и еден припадник на бунтовниците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести