недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Русија: Десет лица загинаа во сообраќајна несреќа помеѓу минибус и камион

ruska brza pomos

Последни вести

Десет лица загинаа како резултат на судир меѓу минибус и камион, што превезувал дрва во Вибоготскиот регион во областа на Ленинград, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Тројцата преживеани , меѓу кои е и возачот на камионот се хоспитализирани.

„Сите жртви се наоѓале во комбето. Загинале осум жени и двајца мажи“, изјавил претставник на Државниот инспекторат за безбедност на патиштата.

На местото на несреќата се’ уште се наоѓаат спасувачки екипи.

Отворена е телефонска линија за најблиските на загинатите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести