понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Русија ги прекина дипломатските односи со САД

Игор Јургенс, политички аналитичар и близок соработник на Медведев вели дека ова не е конечно и засекогаш, туку верува дека станува збор за привремена мерка и тактичен потег на Кремељ кон Белата куќа.

putin

Поврзани вести

Владимир Путин ги прекина дипломатските односи со Белата куќа, пишува американскиот портал „Дејли Бист“.
Овој американски портал истакнува дека ова значи дека односите на Кремељ со Белата куќа се целосно прекинати и практично во моментов не постојат.

Путин оваа одлука  ја донел поради зголемениот притисок и санкциите кон Русија.
Игор Јургенс, политички аналитичар и близок соработник на Медведев вели дека ова не е конечно и засекогаш, туку верува дека станува збор за привремена мерка и тактичен потег на Кремељ кон Белата куќа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести