недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Русија ги стопира летовите на Ту-154, додека не се утврди причината за несреќата кај Сочи

Русија ги стопира летовите на авионите Ту-154 се додека не се утврди причината за несреќата со авионот од такот вид кај Сочи.

авионот

Поврзани вести

Во несреќата на 25 декември рано изутрината загинаа 92 лица, меѓу кои познати руски музичари, новинари и воени лица.

Авионот се урна во Црно Море покрај Сочи на пат за Латакија во Сирија.

Претходно денеска беше соопштено дека една од црните кутии на авионот е пронајдена и оти е пратена на анализа во институт покрај Москва.

Пронајдени се телата на 12 од жртвите и над 155 делови од авионот.

Најчитани вести