понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Русија и Северна Кореја ги укинуваат визите

russia-koreya

Последни вести

Министерот за развој на Далечниот Исток, Александар Галушка не го исклучува укинувањето на визита меѓу Русија и Северна Кореја.

-На дневен ред е ставено прашањето за безвизниот режим, но тоа нема да се случи веднаш, изјави министерот, пренесува ТАСС.

Инаку, од почетокот на 2014 година на Русите им е дозволен безвизен влез во Јужна Кореја. Во овој момент безвизен влез во Северна Кореја имаат само жителите на Малезија и Сингапур.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести