четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Русија им забрани на 25.000 Украинци да влезат во земјата

moskva

Поврзани вести

Русијаим забрани на 25.000 Украинци да влезат во земјата, пренесоа „УНИАН“, повикувајќи се на информации од страна на шефот на Федералната миграциска служба на Русија, Константин Ромодановски.

„Бројот на украинските граѓани, на кои им е забрането да влегуваат во Русија само за последниот месец се зголеми за 5.000 и достигна 25.000 лица“, изјавил Ромодановски.

Оваа година руските власти им забранија на вкупно 427.000 странци да престојуваат на територијата на земјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести