петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Русија изведува воени вежби на границата со Украина

ruska-vojska

Поврзани вести

Руското министерство за одбрана изведува воени вежби со повеќе од 100 летала во централниот и западанитеот дел на државата, изјави за Интерфакс, портпаролот на воените сили Игор Кимов.

Во западниот дел е опфатена и руската граница со Украина.

Планирано е вежбите да траат до 8-ми август.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести