среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Русија ќе го дуплира бројот на воздухопловни сили

sukhoisu-30inflight

Поврзани вести

Русија планира да го дуплира бројот на припадници на руските воздухопловни сили (ВДВ) на 72 илјади, изјави денеска неименуван извор во руски Генаралштаб.

Според наводите на високорангирани воени официјални лица, кој не сакаше да биде именуван, тој план ќе биде спроведен во 2019 година, пренесува Итар тас.

Неименуван воен извор изјави дека планот за дуплирање на припадниците на руската авијација одобри раководството на руското Министерство за одбрана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести