четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Русија ќе и помага на Украина дури и да се смени власта

rusija-ukraina

Поврзани вести

Москва изјави дека аранжманите со Киев ќе останат во сила дури и во случај дека на власт дојде опозицијата, пишува „Взглјад“.

Владимир Путин одржа во Брисел средба со шефовите на Европската унија, на која главна тема беше ситуацијата во Украина.

Порано западните печатени медиуми објавија дека Москва може да ги преиспита условите за помош на Киев ако падне владата на Микола Азаров. Но Путин ги демантираше овие тврдења и вети и натаму дека ќе помага на украинскиот народ во секој случај, без оглед која политичка партија е на власт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести