вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Русија ќе испрати екипаж на Месечината

mese;ina

Последни вести

Русија ги најави плановите за испраќање на екипаж на Месечината, а ќе продолжи да ја користи Меѓународната вселенска станица (ИСС) заедно со американската агенција НАСА до 2024 година.

Руската вселенска програма е единствена област каде Москва и понатаму активно соработува со САД и уште 16 држави  кои се вклучени во програмата на ИСС.

НАСА најави дека ИСС ќе остане во функција до 2024 година

Најчитани вести