четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Русија му го продолжи престојот на Сноуден

_68678311_edward_snowden

Поврзани вести

На поранешниот соработник на американската разузнавачка служба, Едвард Сонуден, му е одобрено да остане уште три години во Русија, изјави во Москва неговиот адвокат, Анатолиј Кучерна.

Сноуден, кој обелодени податоци за шпионирање кои амерканската служба ги спроведувала, престојува во Русија веќе една година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести