среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Русија не сака терористите да имаат корист од можноста за примирје во Сирија

sergej lavrov

Поврзани вести

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, предупреди дека Русија не би сакала од можноста за примирје во Сирија да извлечат корист терористите, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

„Ние не би сакале од примирјето да имаат користтерористите“, изјавил Лавров, истакнувајќи дека поради нивна вина е прекината испораката на хуманитарна помош во регионот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести