петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Русија: Осум лица загинаа во пожар во Центар за одвикнување од дрога

За време на пожарот се срушил покривот на зградата во центарот „Христ лист“ недалеку од езерото Красилово.

altaj_m

Поврзани вести

Осум лица загинаа, а шестмина се повредени во пожар кој утринава го зафати Центарот за одвикнување на зависници во регионот Алтај на истокот на Русија, изјавија руски официјални лица.

За време на пожарот се срушил покривот на зградата во центарот „Христ лист“ недалеку од езерото Красилово.

Покрeната е кривична истрага, бидејќи постои сомневање за непочитување на безбедносниtе процедури и прописи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести