петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Русија предлада прекин на огнот во Сирија од 1 март

Русија предлада прекин на огнот во Сирија од 1 март

Русија предлада прекин на огнот во Сирија од 1 март

Последни вести

Русија предложи прекин на огнот во Сирија од 1 март, изјави денеска западен официјален претставник, јави БТА.

Тој сепак нагласи дека не била постигната спогодба за рускиот предлог.

Според изворот САД имале забелешки за неколку елементи од предлогот на Москва.

Најчитани вести