недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Русија се надева на безвизен режим со ЕУ

rusija eu

Поврзани вести

Русија се надева дека ќе се договори за безвизен режим со Европската унија на взаемна основа, изјави претседателот Владимир Путин, цитиран од „РИА Новости“.

Шефот на државата рекол дека за акредитирани гости, туристи и учесници во Олимпијадата во Сочи не се потребни визи.

Олимпијадата во Цочи ќе се одржува од седми до 23 февруари и е најскапата Олимпијада во историјата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести